Trochę młodsze pradzieje

Ileż się działo na terenie dzisiejszego Rzeszowa, zanim jeszcze jakikolwiek człowiek był w stanie cokolwiek o tym miejscu napisać! A jednak wiemy o tym całkiem niemało – dzięki pracy archeologów. Dr hab. Marta Połtowicz-Bobak, prof. UR, zatrudniona w Katedrze Archeologii Pradziejowej Uniwersytetu Rzeszowskiego, kontynuuje swoją opowieść o tym, jaka jest historia tej części Polski. Znów będzie mowa o wytworach pracy ludzkich rąk, ale również o …życiu pozagrobowym.

Ten odcinek podcastu powstał w ramach projektu Fundacji Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego i został dofinansowany z Budżetu Gminy Miasto Rzeszów. To kolejna część fascynujących archeologicznych opowieści o Rzeszowie!

4 komentarze

 1. Marek Bednarz

  Bardzo fajny reportaż, mnie bardziej szczegółowo interesowały by rejony lisiej gory😁 i z góry dziękuję

  Odpowiedz
  • RzeszowskieHistorie@

   Dziękuję za opinię i sugestię tematu – Lisia Góra na pewno zasługuje na odrębną opowieść!

   Odpowiedz
 2. Janina Zabiegła

  Mnie bardzo interesuje teren przylegający do MPWiK od lat trwały tam wykopaliska archeologiczne. Tam znaleziono ślady osady sprzed 7000 lat.
  Świadczą o tym naczynia ceramiczne zdobione techniką wstęgową.

  Odpowiedz
  • Dariusz Bobak (Fundacja Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego)

   Pani Janino, zapewne pisze Pani o stanowisku w Zwięczycy. To piękna osada pierwszych rolników, jedna z najstarszych tego typu w Polsce. Była badane przez wiele lat przez dr. Macieja Dębca. Zapraszam do zwiedzenia Ścieżki historyczno-przyrodniczej w Zwięczycy, jednym z jej przystanków jest właśnie to stanowisko, Jej plan i opis można znaleźć na naszej stronie: https://froa.pl/,page,76

   pozdrawiam
   Darek Bobak

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *